Jak założyć sklep w galerii handlowej część 1

Rozwój sklepu zoologicznego zakłada że będziesz ufał też swojej intuicji.

Często w momencie rozwoju sklepu zaczynamy myśleć o kolejnych punktach sprzedażowych. Kolejny sklep to kolejne wydatki, kolejni pracownicy, większa ilość towaru i …większy ból głowy.

Przy rozwoju nieuniknione jest poszerzanie asortymentu, punktu handlowego, większej ilości pracowników lub większej ilości sklepów.

 

W tym artykule jaki i kolejnych chciałbym się przyjrzeć jakie wyzwania niesie ze sobą rozwój firmy zoologicznej.

Jednym z nich jest pomysł by założyć sklep w galerii handlowej.

Filmik powyżej wyjaśnia kilka kwestii, której poniżej opisuję:

 

Na co zwracać uwagę:

 

done_button Negocjuj ceny. Nigdy nie bierz cen które dostałeś na początku. Nie słyszałem jeszcze o galerii która nie zgodziła się na obniżenie cen. 30 euro/m2 to częsta cena. Jest ona jednak zbyt wysoka na przeciętną firmą zoologiczną.

 

 done_buttonCzekaj na okazję. Pamiętaj że przy nowo powstałej galerii dochodzą dodatkowe koszty np,. takie jak wybudowanie ścianek działowych.

To dotyczy głównie pierwszego najemcy w nowej galerii. Po przynajmniej roku funkcjonowania galerii powstają pustostany lub firmy które zbankrutowały lub zrezygnowały. Warto wtedy negocjować ceny bo zarządcy galerii zależy by jak najmniej takich było.

 

done_button Pamiętaj o dużej kaucji na początek. Wynosi ona 3-4 krotność miesięcznego czynszu brutto. Jeżeli wszystko pójdzie ok, to zobaczysz ją dopiero po rozwiązaniu umowy. Umowa trwa zazwyczaj 10 lat.

 

 done_button W związku z tym pamiętaj że wejście w galerię handlową to długoterminowa inwestycja z której trudno wyjść wcześniej  bez poważnych konsekwencji finansowych.

 

 done_button Mentalność właściciela to często bardzo wysoki próg – dla niektórych nie do przeskoczenia. Co nie znaczy że nie można tego zmienić.

 

done_button Ogromnym plusem jest bardzo dużo przepływ ludzi w galeriach. Potencjalnych klientów jest całkiem sporo. Trzeba oczywiście wsiąść pod uwagę specyfikę galerii i danego miasta.

 

done_button Koszt założenia ok. 100m2 takiego sklepu wynosi do 200 tysięcy złotych

 

done_button Jeżeli masz już doświadczenie przy zakładaniu sklepów to działa to na Twoja korzyść.

 

done_button Umowa lojalnościowa z galerią handlową zakłada zazwyczaj ze nie będzie konkurencyjnego sklepu w galerii. To ty możesz tam rządzić.

 

done_button Marża w sklepie galeriowym to miejsce w którym odnajdziesz zwrot swojej inwestycji. Ten zwrot powinien trwać ok roku czasu.

 

 siec-sklepow-oferta

Inne artykuły  z serii JAK ROZWIJAĆ SKLEP ZOOLOGICZNY

wypowiedzi eksperckie dotyczące rynku zoologicznego w galeriach handlowych

Mentalność  i intuicja w rozwijaniu firmy. Studium przypadku 

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżami w sklepie zoologicznym

– Zarządzanie siecią sklepów – studium przypadku  – w przygotowaniu

– Dobór pracowników i szkolenie – w przygotowaniu

 

 

Oferta dla zainteresowanych rozwojem sklepu zoologicznego znajdziesz tutaj

 

oferowane produkty w nagraniu :

 

3D_Biznes-plan3D_DVD_Jak-załozyc-sklep-zoo3D_DVD_Jak-skutecznie-spzredawac 3D_DVD_Przygoda-z-zoologia3D_Od-pasji-do-biznesu ISBN_978-83-935738-1-3_JASNA-STRONA-MOCY_przod

 

 

 

 

Biznes plan

Jak założyć sklep zoologiczny

Jak sprzedawać w sklepie zoologicznym

Jak to zrobić w Polsce

Od pasji do biznesu

Jasna Strona Mocy

 

Krzysztof Burzyński

Doradca branży zoologicznej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"