Raport INTERZOO 2012

INTERZOO to wydarzenie, które co dwa lata zbiera całą śmietankę branży zoologicznej i pozostałych niekoniecznie wielkich, ale na pewno mających coś do zaoferowania dla branży. Sprzedawcy, importerzy, producenci, hurtownicy, media branżowe — dla każdego coś dobrego, 1500 wystawców i kilka tysięcy odwiedzających.

Można było znaleźć jak zwykle wynalazki zaskakujące jak np. testy ciążowe dla psów i kotów albo mini akwarium z wbudowanym radiem (swoją droga ciekawe jak na drgania muzyczne reagują ryby?).

Wystawców było około 1500 na kilku potężnych halach, wiec mając do dyspozycji dwa niepełne dni, wprawdzie można było przejść wszystkie hale, ale żeby dokładnie wszystko obejrzeć i porozmawiać z niektórymi ludźmi — dwa dni to zdecydowanie za mało.

Nie będzie to relacja obiektywna, bo takie nie istnieją, wiec wszystko zostanie przefiltrowane przez mój sposób myślenia. Skupię się więc na rożnych sympatycznych elementach.

Firma Aquael oprócz nowości produktowych i zmieniającej się szaty graficznej (zdecydowanie na plus) pokazała całemu światu, że Euro 2012 będzie w Polsce — zaaranżowała akwarium w boisko. Mieczyki grasujące od bramki do bramki wyglądały na tyle atrakcyjnie że trudno było oprzeć się by nie zatrzymać się choć na chwilę, lub nie zrobić sobie zdjęcia. To był świetny chwyt marketingowy. Można zacząć rozmowę, szczególnie jeżeli spotkasz fana piłki nożnej. A tych nie brakowało. Zresztą akwaria a szczególnie nano akwaria, te najmniejsze cieszyły się dużym powodzeniem wśród wystawców. Mini roślinki, mini  żwirek, mini rybka, mikro pokarm. Skąd wzięła się moda na takie rozwiązania?

Kryzys? Raczej nie, ponieważ koszt takich designerskich akwarii jest często kosztem zwykłego nieco bardziej litrażowego akwarium.

Świat się miniaturyzuje? Być może. Małe pieski już od wielu lat są modne. Tak czy owak włącznie z akwariami — nie tylko tymi najmniejszymi – jak grzyby po deszczu mnożyły się LEDy. W najróżniejszych konfiguracjach i modelach. Ponieważ ich ceny stają się coraz niższe a żywotność jest długa więc w te pędy lećcie do sklepów, by kupować szpule LED o pokrywy do akwarium.

Firma RUBEN — producent niecodziennych drapaków dla kota, zaskoczyła swoim pomysłem na zainteresowanie klientów. Otóż na potężnym kilku metrowym rozłożystym drapaku siedziały sobie… olbrzymie dwa koty. Właściwie to kocice. I to nie byle jakie… Zdjęcie poniżej wyjaśni wszystko. Męska część przebywająca na targach przystawała z zapartym tchem obserwując te zjawisko. Było w końcu na co popatrzeć.

Dziś zoologia to nie tylko artykuły dla zwierząt to świat mody. Zootopia to designerska firma, która dostosuje akcesoria twojego zwierzaka do wystroju twojego wnętrza w mieszkaniu. Dziś użytkownicy zwierząt nie chcą już produktów które używają ich zwierzęta ale szukają uzupełnienia własnego stylu życia i wystroju mieszkania. Innowacyjne produkty  i stylowa estetyka Zootopii zaspokoją potrzeby klienta. Takie zdanie możemy wyczytać na ulotce promującej. Faktycznie miejsce, które zajmuje Zootopia w Norymbergi to estetyczne, schludne i wręcz promieniujące czystością pomieszczenie z niezauważalnymi akcesoriami zoologicznymi, sprytnie dopasowanymi i nie wybijającymi się z całości. W poniższym wideo możesz zapoznać się z kilkoma produktami marki ZOOTOPIA.

Sera umieściła blisko 5 metrowe akwarium w tle baru w którym można było się napić zimnego lub ciepłego napoju.

To oczywiści tylko drobny fragment całości, ale powinien wystarczyć by zachęcić do odwiedzenia za 2 lata tej poteżnej machiny jaką jest INTERZOO.

Ze swojej strony bardzo chciałbym podziękować firmie Happet oraz  TROPICAL , dzięki którym mogliśmy wejść na INTERZOO bez kosztów, oraz za ich życzliwe przyjecie na samych targach.

Krzysztof Burzyński

Sera i jej atrakcyjne akwarium.

Vitakraft zaprezentował towary miedzy innymi na nietypowym aucie

 

 

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

Be the first to comment on "Raport INTERZOO 2012"

Leave a comment