Rynek Zoologiczny? Jak najbardziej!

Od pewnego czasu nawiązałem współprace z Rynkiem Zoologicznym. Jedynym sensownym czasopismem w branży zoologicznej. Rynek zoologiczny jest skierowany wyłącznie do  sklepów, hurtowni, producentów wiec klient końcowy nie ma dostępu do tej gazety.

Oczywiście część wiadomości można poczytać na stronie www rynku zoologicznego. W ostatnim numerze ukazał się mój artykuł „Od pucybuta do milionera, czyli jak zostać sieciowym potentatem”  w którym odnoszę się do tematu jak z małego sklepu w Polsce przechodzi się do sieci sklepów. Temat ten jest mi bardzo bliski zarówno z powodu własnych doświadczeń jak i samego tematu osiągania sukcesu. W artykule znajdziesz analizę na podstawie doświadczeń właścicieli sklepów którzy dzisiaj mają już ich sieć. Polecam ten artykuł, jak i gazetę oraz portal Rynek Zoologiczny w którym znajdziesz wiele ciekawych i wartościowych artykułów.

 

Dla tych którzy czytają strefazoo, a jeszcze nie zdecydowali się założyć własnego biznesu, polecam ofertę narzędzia które ułatwi ci założenie sklepu. Gdybym sam taką pomoc otrzymał kilka lat temu, pewnie nie miałbym takich strat. Wiec jest to narzędzie dla tych którzy chcą uczyć się na błędach nie własnych  – lecz cudzych. To tańsza wersja nauki.

Jak założyć sklep zoologiczny? – Czyli jak zacząć żeby zaraz nie skończyć

Pewną ciekawostka która odkryłem jest to że ten poradnik jest odkryciem dla osób posiadających już własne sklepy i prowadzących działalność od jakiegoś już czasu. Co tam takiego interesującego?

  • procentowe kategorie towarów, czyli ile procent danej kategorii powinno być na sklepie by nie leżał on za długo. Okazuje się że nie każdy robi takie analizy. A warto można wiele sie nauczyć.
  •  marże w danych kategoriach np. ryby czy pokarm dla chomików. Czyli pytanie w stylu: A ja daję 20% mniej marży na to, czy to źle. Niekoniecznie źle wszystko zależne od specyficznych warunków od których piszę. Warto się zapoznać
  •  albo HIT poradnika. Jak okryć ile zarabia konkurencja? Banalna metoda była objawieniem dla niektórych właścicieli! Przekonaj się sam ile zarabia konkurencja.

Jak założyć sklep zoologiczny? okazał się świetnym poradnikiem też dla właścicieli już istniejących sklepów.

Zaskoczenie również dla mnie.

 

Krzysztof  Burzyński

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

Be the first to comment on "Rynek Zoologiczny? Jak najbardziej!"

Leave a comment