Założyc sklep – czy to opłacalne?

Jeżeli zastanawiasz się czy założyć sklep zoologiczny, to powinieneś mieć na względzie kilka istotnych spraw. Tego nie podpowie ci własna pasja czy zastanawianie się nad możliwym zyskiem. Jak w każdym biznesie – jest to ryzyko. Mogę natomiast zadać ci pytania i poruszyć tematy, które są istotne jeżeli poważnie myślisz o założeniu sklepu zoologicznego.

Czy masz pewność że chcesz założyć sklep? I dlaczego zoologiczny?

Skąd właściwie wiesz że chcesz założyć sklep zoologiczny? To ważne pytanie. Podejrzewam że w większości sytuacji bierze się on z twojej pasji lub hobby do zwierząt. Może pracowałeś w sklepie zoologicznym?

Może znasz kogoś, kto posiada taki sklep?

A może masz własną firmę i chcesz zacząć coś nowego? Patrzysz na to ile wydajesz na swojego psa miesięcznie mnożysz przez ilość właścicieli psów i wychodzi ci ładna okrągła sumka, która właśnie wydajesz w myślach?

To ważne co cię motywuje ponieważ wtedy będziesz miał inne podejście do interesu który chcesz założyć. Inne ma pasjonata, któremu udaje się rozmnożyć rybki i sprzedać po sklepach , a inna człowieka z doświadczeniem biznesowym, który szuka nowej inwestycji. Na pewno nie ulega wątpliwości że branża zoologiczna nie jest łatwym chlebem i bez pasji do zwierząt pewnie trudno będzie odnieść sukces…ale osobiście znam człowieka, który boi się psów i nie zna się na zwierzętach mimo iż przez 2 lata ze stosunkowo dobrym rezultatem założył i prowadził sklep zoologiczny.

Tak więc pytanie brzmi o doświadczenie w prowadzeniu sklepu lub firmy (jakiejkolwiek) i zamiłowaniu do zwierząt. Połączenie tych dwóch doświadczeń jest teoretycznie najlepsze ale też nie musi zapewnić sukcesu. Branża zoologiczna mimo iż bardzo specyficzna, to jednak ekonomicznie rządzi się bardzo podobnymi prawami jak inne branże. Jedźmy dalej….

To początek mojego e-booka na temat zakładania sklepu zoologicznego. Jeżeli chcesz przeczytać go w całości i dowiedzieć się więcej i to zupełnie ZA DARMO – zapisz się mój newsletter poświęcony zakładaniu, prowadzeniu sklepu oraz branży zoologicznej. Po zapisaniu sie e-book NIM ZAŁOŻYSZ SKLEP ZOOLOGICZNY dostaniesz ZA DARMO mailem.

Spis treści e-booka „NIM ZAŁOŻYSZ SKLEP ZOOLOGICZNY

 1. Pewność
 2. Poznaj branżę
 3. Kręć się w pobliżu
 4. Kup zwierzątko
 5. biznesplan
 6. Nie przestawaj myśleć – analizuj i obserwuj
 7. Co przyciąga tłumy a na czym zarabiasz.
 8. Perfekcja nie jest naturalna lecz  rodzi się
 9. Uwierz
 10. Spytaj tego, który osiągnął sukces

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

2 Comments on "Założyc sklep – czy to opłacalne?"

 1. Witam,
  Od dziecka intersowały i cały czas mam jakieś w swoim domu. Stąd wąłaśnie przyszedł mi do głowy pomysł aby otworzyć sklep zoologiczy. Za kilka misięcy skończę szkołę, więc będę potrzebowała pracy, a że najbliższy sklep z artyłułami dla zwierząt znajduje się ok 20 km od mojj miejscowości czesto myslę że otworzenie go w mojej miejscowości jest dobrym pomysłem. Byłabym więc bardzo wdzięczna że przesłanie mi Pańskiego e-booka, poniewaz bardzo mnie on zainteresował.
  Z góry dziekuję,
  Weronika G.

Leave a comment