Biznes plan sklepu zoologicznego

 

Skąd wziąć środki na założenie sklepu zoologicznego?

Sposobów jest wiele.

Dużym powodzeniem cieszą się dotacje z rożnych urzędów. Szczególnie z urzędu pracy. Możliwość uzyskania Środów bez ich zwracania – to dosyć kuszący pomysł.

Wielu już było takich którzy połakomili się na ten kąsek. Bo w ostateczności nawet gdyby interes ci nie poszedł to właściwie jedynym warunkiem do spełnienia jest 12 miesięczne regularne i na czas płacenie ZUSu.

I to do tego „małego” ZUSu. Wydaje się więc że jest o co walczyć…

Problem natomiast pojawia się kiedy próbujesz uzyskać pieniądze i stajesz twarzą w twarz z urzędnikami. Nie ma co tu wymyślać – urzędniki to nie inwestor. Dla niego ważniejsze – niż choćby taka ulotna rzecz jak kilkuletnia wiedza i know-how –  jest papierek zaświadczający przeszkolenie z obsługi kasy fiskalnej (po 2h poznasz jak działa z właściwym szkoleniowcem) lub kurs ukończenia „ABC własnej firmy” Jednym słowem kursów które nic nie wnoszą do życia oprócz ziewających osób.

Biznes plan – jak napisać by się dobrze spisać?

Dlatego podparty swoim (i nie tylko swoim) doświadczeniem chciałbym przedstawić ci pewien wzór do napisania biznes planu. Mógłbym go nazwać biznes plan dla urzędników.  To taki typ ludzkości który ma własny specyficzny język przez który można do niego dotrzeć.

 

3D_Biznes-planZaprasza cię do obejrzenia oferty lub kupna od razu

 

 

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

Be the first to comment on "Biznes plan sklepu zoologicznego"

Leave a comment