Ciekawe produkty zoologiczne/ ZOO- Botanica 2014

Targi zoologiczne to zawsze miejsce kontaktów. Raz nowych innych razem budowanie wcześniejszych. Tym razem przyszło mi się  zmierzyć z jeszcze jedna rolą. Byłem wystawcą, prelegentem, patronem medialnym…A na targach ZOO – Botanica we Wrocławiu zostałem też jednym z jurorów. Razem z Dariuszem Rzepka lekarzem weterynarii  i Zbigniewem Pietrzakiem (wydawca ogólnopolskiego katalogu firm zoologicznych). Naszym zadaniem był wybór: najciekawszego Stoiska w kategorii Zoologia i Botanika i  produktu zoologicznego. Było tez jedno wyróżnienie.

Zgłoszonych było 19 stoisk. Nie ukrywam że nie jest to łatwy wybór. W czasie podejmowania decyzji

 

mało było jednoznacznych decyzji, Powtarzały się oczywiście pewne firmy, nazwy i produkty lecz ich

wybór był często kwestą – jakie założenie przyjmiemy, jakie aspekty uznamy

za najistotniejsze. Dlatego po ogłoszeniu wyników Pan Zbigniew Pietrzak podziękował wszystkim za zgłoszenie się bo wybrani tak naprawdę nie jako jedyni mieli  świetne produkty czy stoiska. Właściwie każdy czymś się wyróżnił.

Sympatyczne podziękowania od organizatorów ZOO-botanica

Wyniku konkursu dla Wystawców były takie:

Grand Prix za najciekawsze Stoisko w kategorii Zoologia – Salon Akwarystyczny

TRZMIEL

Grand Prix za najciekawsze Stoisko w kategorii Botanika – IN. OUT Sp. z o. o.

Grand Prix za Najciekawszą Wystawę – Arachnea – Znawcy Sieci

Grand Prix za Produkt Zoologiczny – Dolina Noteci

Wyróżnienie – Juwel Polska Sp. z o. o

Dla czytelników Strefy ZOO najbardziej ciekawe mogą być dwie ostatnie

wymienione firmy. Dlatego iż chodzi w tym momencie o wyróżnieniu konkretnych produktów. Czyli tym co warto mieć na swojej półce sklepowej.

Dolina Noteci to produkty karmowe dla psów. W formie puszek i saszetek. Polska i dobra jakościowo karma. Szczególnie wyróżnione zostały 500 gr saszetki. Nietypowe rozwiązanie jako alternatywa dla puszek. Mniej miejsca zajmują w śmietniku, łatwiej spiąć po otworzeniu. Polski produkt więc tym bardziej go wyróżnię.

Natomiast Juvel ma bardzo ciekawe rozwiązanie dla akwarystów. Odbłyśnik do świetlówek akwarystycznych. Sam odbłyśnik to nic nowego ciekawe było rozwiązanie wymiennych foli. Dodatkowym elementem  stanowi osłona światłoszczelna, która chroni posiadacza akwarium przed rażącym światłem, gdy pokrywa zbiornika jest otwarta.

Każdy z tych produktów funkcjonuje już od jakiegoś czasu na polskim rynku. Warto się z nimi zapoznać.

 

Zwycięzców z innych kategorii możemy podglądnąć tutaj

Jak było na samych targach? Zamiast opowiadać polecam ten krótki filmik z humorystycznymi fragmentami który zrealizowałem razem z radiem ZOOcast.pl

Na uwagę zasługuje na pewno pokaz mody egzotycznej z egzotycznymi zwierzętami!

 

Krzysztof Burzyński

strefazoo.info

 

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

Be the first to comment on "Ciekawe produkty zoologiczne/ ZOO- Botanica 2014"

Leave a comment