ASBIRO Szkoła w której uczą biznesu

 

Pod koniec stycznia 2013 roku w Warszawie odbyły się kolejne spotkania szkoły Asbiro. Miałem okazję występować tam jako wykładowca. Zobacz krótkie urywki z tego wykładu na temat zakładania i prowadzenia sklepu zoologicznego.

Całość wykładów na dwóch płytach DVD dostępna do kupienia TUTAJ

Edukacja szkolna powstawała w Polsce w latach gdzie było potrzeba aby wyszli z niej ludzie którzy zatrudniali się w wtedy w państwowych zakładach. Nie byli potrzebni kreatywni ludzie – byli potrzebni pracownicy. Dlatego kształcili się ludzie którzy zostali specjalistami na studiach lub w szkołach zawodowych. Jedni i drudzy byli potrzebni.

 

Mimo czasów i ustroju który się zmienił nadal są potrzebni specjaliści w rożnych zawodach. Problem jest w tym że edukacja nie nadąża za zmieniającymi się potrzebami i nadal „produkuje” mentalnych pracowników ubiegłego ustroju. Dlatego dzisiejsi studenci rozbijają nosy wchodząc na rynek pracy który potrzebuje specjalistów i ludzi kreatywnych nawet jeśli są zwykłymi pracownikami.

Jak z sukcesem założyć i prowadzić sklep zoologiczny?  – DVD wykłady

W szkole i na studiach uczą najczęściej teoretycy. Generalnie rzadko się zdarza by teoretyk był też dobrym praktykiem. Tym bardzie że powstaje pytanie jak nauczyć np. ekonomi gdy ktoś kto nigdy nie założył chociażby własnej firmy. To jest właśnie jeden z najtrudniejszych elementów. Nie jest problemem założyć firmę czy zarejestrować. Ale znaleźć dobry pomysł, pieniądze, albo jak zacząć bez pieniędzy, jak utrzymać firmę, jak zatrudnić dobrego pracownika, jak optymalizować koszty by zapłacić mniejsze podatki, dlaczego lepiej założyć spółkę z.o.o niż działalność jednoosobową….Tysiące pytań na które większość praktyków jest w stanie odpowiedzieć. Natomiast teoretyk da ci do wykucia odpowiednie regułki które nie uratują twoja firmę jeżeli będziesz w potrzebie.

 

Dlatego z podziwem od kilku już lat patrzę na szkolę ASBIRO, czyli Alternatywną Szkołę Biznesu i Rozwoju Osobistego. Założył ja człowiek który wyszedł z założenia że jeżeli masz się uczyć ekonomii i biznesu to niech uczą cie praktycy którzy na własnej skórze na co dzień przezywają sukcesy i porażki biznesowe.

Alternatywne Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobistego

 

Miałem też okazję poznać właściciela Szkoły jak i niektórych wykładowców oraz studentów tej szkoły. Mogę powiedzieć tylko jedno – to wspaniali ludzie którzy przyszli tu by naprawdę wynieść praktyczną wiedzę dla swojego życia i biznesu.

 

Miałem tez w styczniu tego roku niesamowity zaszczyt by być wykładowca w ASBIRO. Razem z Tomaszem Dobiesem – genialnym człowiekiem i specjalistą w dziedzinie biologii i polskiego rynku zoologicznego opowiadaliśmy jak współpracujemy od 10 lat zakładając sklepy zoologiczne. Oraz o sprawach związanych z rynkiem zoologicznym w Polsce.

 

To był wspaniały czas. Poznaliśmy wielu ludzi którzy mogą dzisiaj zaczynać swój własny biznes mając kontakty z wieloma przedsiębiorcami którzy mogą posłużyć im radą.

 

Zapraszam do zapoznanie się a może i zapisania się do szkoły ASBIRO. To jeden z niewielu szkół z w tym kraju gdzie faktycznie można się czegoś nauczyć.

 

Dzięki właścicielowi Asbiro Kamilowi Cebulskiemu zostały mi udostępnione materiały z naszych wykładów. W spocie zobaczysz urywki wykładów, jeżeli chciałbyś poznać całość to możesz ja uzyska kupując płytę z 3 godzinnym wykładem. Ponieważ studenci ASBIRO płacą za swoje studia więc postanowiłem ze nie fair będzie jeżeli te wykłady zostaną po prostu udostępnione, więc możesz nabyć te cenne wiadomości TUTAJ.

 

 

Krzysztof Burzyński

www.strefazoo.info

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

Be the first to comment on "ASBIRO Szkoła w której uczą biznesu"

Leave a comment