Zoologia – wybierasz czas czy pieniadze?

Brak pomysłu? Może oswietlenie LED?

Jedna z częstszych sytuacji które spotykamy w życiu – to odpowiedź na pytanie lepiej zrobić samemu czy kupić.

Prowadząc sklep zoologiczny czy próbując go założyć od początku rodzi się dylemat który powtarza się codziennie.

Zaoszczędzić czas czy zaoszczędzić pieniądze?

Sytuacja jest o tyle prosta kiedy sami mamy zdolności lub osobę która za darmo lub za niewielka ceną wykona nam to czego potrzebujemy. A co wtedy kiedy zdolności nie mamy do wykonania np. własnoręcznie instalacji do awarii lub zamykanych drzwiczek do boksów karmowych. Powiem szczerze że zawsze miałem z tym dylemat tym bardziej że nie mam specjalnie zdolności technicznych.

 Jak napisać skuteczny biznesplan sklepu zoologicznego?

Kiedy popsuja się rolety, zapach się filtr w akwarium, zatnie się zamek w drzwiach….ja się bardzo męczę – to nie jest moja działka – ja mogę się dogadać z kontrahentem i stanąć jako mediator pomiędzy pracownikiem a pracodawca, mogę poprowadzić szkolenia, rozmawiać z ludźmi, pomóc w założeniu firmy ale jak już trzeba wkręcić żarówkę…to już problem jest większy.

Ty możesz mieć problem z ludźmi a sprawy techniczne załatwiasz od ręki – tak czy owak zawsze coś jest do zrobienia z czym masz dylemat – stracić czas czy pieniądze?

Pokaż się światu – reklama w strefieZOO

Ja w swojej sytuacji nauczyłem się, działać szukając rady w internecie. Znalazłem tam tyle rozwiązań sytuacji które nie wiedziałem jak przejść ze czasami aż sam się dziwie jak ludzie wpadają na takie rozwiązania.

Chciałbym przedstawić jeden z takich filmików którzy pokazuje jak zaoszczędzić pieniądze – choć niekoniecznie czas.

 Kliknij TUTAJ  by obejrzeć ciekawy filmik

 

 

Krzysztof  Burzyński

 

 

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"

Be the first to comment on "Zoologia – wybierasz czas czy pieniadze?"

Leave a comment