Jak sprzedawać podobne produkty?

Problem który  pojawia się codziennie. Klient przychodzi kupić gryzak dla chomika. Sprzedawca podaje mu leżący pod ręka produkt na ladzie.

Jest lepiej jeśli zaprasza do półki gdzie może zaprezentować rożne rodzaje gryzaków. Ale i wtedy pokazując różne produkty musi się liczyć że klient wybierze tylko jeden z nich.

To sytuacja którą często ćwiczę na szkoleniach. Jak sprzedawać podobne produkty. Klient chce gryzaka. Gryzak to gryzak. A jednak… można inaczej podejść do tematu. Zapraszam do oglądnięcia  tego krótkiego filmiku, gdzie wyjaśniam pewną proste zasadę dzięki której możemy sprzedać więcej.

PS. A poniżej możesz obejrzeć jak zachowuje się chomik który asystował do filmiku. Czy ty też kręcisz filmiki ze swoimi zwierzątkami ze sklepu albo domu? To bardzo pomaga w wyborze przyszłym klientom

About the Author

Krzysztof Burzyński
Od 2003 roku w branży zoologicznej. Od sprzedawcy po menadżera sieci sklepów. Obecnie szkoleniowiec, rekruter, doradca, redaktor i dziennikarz. Specjalizuje się w know-how założenia i prowadzenia sklepu zoologicznego. Autor książek: "Praktyczny poradnik dla rekrutujących" i "Jak skutecznie sprzedawać w sklepie zoologicznym"